Konya Öğretmenevi
KONYA ÖĞRETMENEVİNE HOŞGELDİNİZ

Tarihçe

Konya’nın kültür ve tarih abideleri olan Hz. Mevlana, Alaeddin Tepesi, Karatay ve İnceminare Müzeleri vb. zenginliklere komşu olan Konya Öğretmenevi 24 Kasım 1983 tarihinde eğitim ordusu öğretmenlerimize hizmet vermek üzere açılmıştır. 24 yatak kapasitesi, bir lokanta bir bayan kuaförü ve bir erkek kuaförü ile hizmete başlayan öğretmenevimizde o tarihte iki idareci ve on iki yardımcı personel bulunmaktadır. 

Mevcut kapasitenin yetersiz olması dolayısı ile 1992 yılında öğretmenevimizin ek binası inşa edilerek yatak kapasitesi yetmiş bire çıkartılmış, ayrıca çok amaçlı iki tane salon, idari bölümler ve güzel bir çay bahçesi kazandırılarak hizmet alanları genişletilmiştir. 

2002 yılına kadar bu kapasite ile hizmet veren öğretmenevimiz 2002 yılında anıt civarında Konya İl Özel İdaresine ait olan ve özel sektör tarafından otel olarak kullanılan bir binayı kiralayarak yatak kapasitesini yüz yirmi dokuza çıkartmıştır. Bu genişleme ile ayrıca öğretmenevimize iki adet düğün salonu ve binamızın okulların yoğunlukta olduğu bölgede olması sebebiyle bir lokanta daha kazandırılmıştır. 

2008 yılına kadar kiralık olarak kullanılan bu binamız Kasım 2008 de Konya İl Özel İdaresi’nden ücreti tamamen öğretmenevinin kendi gelirlerinden ödenmek üzere 1.675.000 (Bir milyon altı yüz yetmiş beş bin)TL bedel karşılığı satın alınmıştır. 

Yine 2008 yılında kurumumuz vergiye tabi kurumlar kervanına dahil olduğu için bu tarihten itibaren öncelikle öğretmenlerimize olmak üzere tüm halkımıza hizmet vermeye başlamıştır. 

Kurumumuz halen toplam 134 yatak kapasitesi,2 adet lokanta, 2 adet düğün salonu, 2 adet çok amaçlı salon, 1 çay bahçesi, , 1 dinlenme salonu, 1 erkek kuaförü, ve idari bölümleri ile toplam 23 personel tarafından öğretmenlerimize ve halkımıza sorumluluk bilinci içinde ISO 9001 kalite belgesi almaya hak kazanarak hizmet vermeye devam etmektedir.